Geriausias kokybės ir kainos santykis

Daugiau jokios priklausomybės nuo vienos kuro rūšies!

GRŪDINIAI DEGIKLIAI

Mūsų inžinieriai norėdami sumažinti šildymo kaštus, sukūrė technologiją, kuri leidžia degikliais “Ekoterm Plius” kūrenti pigesnį kurą – visų rūšių grūdus, jų išvalas, šiaudų, saulėgrąžų, avižų lukštų, linų sėmenų granules. Šiame degiklyje įvairus biokuras yra maišomas su medžio granulėmis, kurios reikalingos uždegimui, tolygiam degimo procesui užtikrinti ir degiklio išsivalymui. Kuo sausesnis, kokybiškesnis antrinis kuras, tuo mažiau reikės “brangių” medžio granulių. Pagrindinis tokio degiklio “minusas” yra tas, kad katilinėje užims daugiau vietos nei paprastas degiklis, nes komplektą sudarys ne tik degiklis, bet ir 2 bunkeriai bei 2 kuro padavimo transporteriai. Kita vertus tai ne tik galimybė sutaupyti, bet ir pasirenkamo kuro įvairovė, kas ypač turėtų patikti ūkininkams. Norint išvykti ilgesniam laikui degiklį galima užprogramuoti taip, kad jis degintų tik medžio granules. Tuomet jis veiks kaip paprastas granulinis ir dėl mažo medžio granulių peleningumo neužsišlakuos. Šiuos degiklius mes taip pat gaminame patys. Ir kadangi degiklis susideda iš keičiamų dalių, tai net ir pasibaigus garantiniam laikotarpiui jų visada galėsite pas mus įsigyti. Pastaruoju metu ypač sparčiai populiarėjanti kuro rūšis – saulėgrąžų lukštų granulės, kurios yra pigesnės nei medžio granulės, o kaloringumas panašus ar netgi didesnis.

Plačiau apie pagrindines kuro rūšis ir jų palyginimą galite pasiskaityti žemiau.

GRANULIUOTO KURO RŪŠIŲ PALYGINIMAI

PAGRINDINĖS KURO RŪŠYS

Medžio pjuvenų granulės
Populiariausias, mažiausiai priežiūros reikalaujantis kuras. Peleningumas iki 1 %, energetinė vertė maždaug 4200 Kcal/kg, drėgmė iki 10 %. Žodžiu jeigu lyginti su automobilio kuru – benzinas. Dėl didelio šių granulių suvartojimo Europoje (kur vartotojai netgi gauna dotacijas ir įvairias išmokas už ekologiškumą), Lietuvoje jos sąlyginai brangios.

Pramoninės medžio pjuvenų granulės
Tai tos pačios medžio pjuvenų (dažniausiai spygliuočių) granulės tik gaminamos iš nenužievintos medienos, daugiausia skirtos didelėms (pramoninėms) katilinėms. Vėl lyginant su automobiliniu kuru – pigesnis, prastesnės markės benzinas. Šių granulių peleningumas didesnis (iki 2,5%), todėl degikį gali tekt valyti 2 kartus per savaitę, katilo šilumokaičius 2 kartus per mėnesį. Kadangi kaloringumas skiriasi labia nežymiai, o kainuoja jos mažiau, šiek tiek padidinus apsilankymų katilinėje skaičių, per mėnesį galima sutaupyti apie 30 eurų.

Saulėgrąžų lukštų granulės
Įpatingai daug šio kuro turi šalys, kuriose dideli aliejaus pramonės pajėgumai. Reikia paminėti, kad šios granulės buna dviejų rūšių: karšto presavimo ir šalto presavimo. Karšto presavimo saulėgrąžų lukštų granulės yra netgi kaitresnės už medienos pjuvenų granules ir jų reikia mažiau, šalto presavimo – ne tokios kaitrios ir jų reikės daugiau nei medžio pjuvenų granulių. Kadangi šio kuro užsidegimo temperatūra yra žema, jį irgi galima priskirti „benzino klasei“. Peleningumas, drėgmė panašūs kaip pramoninių medžio granulių, todėl su panašia priežiūra per mėnesį sutaupysite 15-50 eurų (priklausomai nuo kaloringumo).

ANTRINIO KURO RŪŠYS

Šiaudų granulės
Iš pirmo žvilgsnio dėl gerokai mažesnės kainos atrodo turėtų būti populiariausias kuras. Tačiau tai kas pigiausia retai kada būna ir geriausia. Energetinė vertė mažesnė nei medžio pjuvenų granulių apie 10 %, vadinasi lygiai tiek jų reikės sukūrent daugiau tam pačiam šilumos kiekiui pagaminti. Pagrindinė šio kuro „bėda“ didelis peleningumas (10 kart didesnis nei medžio pjuvenų granulių) ir šiauduose esančios lakiosios medžiagos, dėl kurių vykstant degimo procesui susidaro šlakas. Svarbus faktorius yra ir aukštesnė uždegimo temperatūra, todėl automatiškai šių granulių neuždegsit. Tai jau tik antrinis kuras, automobilistiniu požiūriu – dujos. Važiuot – degint galima, bet būtinai reikia ir „benzino“ – medžio pjuvenų granulių. Taigi norint sutaupyti, reikės kas antrą dieną valyti pelenus, kas savaitę – katilo šilumokaičius. Ir tai dar ne viskas. Dėl šiaudų pelenuose esančių chloro ir sieros junginių katilui rasojant susidaro rūgštys, kurios gerokai sutrumpina katilo tarnavimo laiką.

Durpių granulės
Palyginti retai sutinkama kuro rūšis. Peleningumas kiek mažesnis nei šiaudų granulių, kaloringumas beveik prilygsta medžio pjuvenų granulėms. Trumpai apibendrinant: priežiūra reikalinga kaip kūrenant šiaudų granules, žala daroma katilui ir sudeginamas granulių kiekis – mažesni. Svarbi savybė – specifinis kvapas, todėl dažniausiai naudojamos atokesnėse katilinėse.

Įvairūs grūdai (miežiai, kviečiai, rugiai)
Įvairūs maistui netinkami grūdai ar ju išvalos gali būti panaudoti kaip kuras. Jų kaloringumas labai priklauso nuo drėgmės. Sausų grūdų energetinė vertė panaši į šiaudų granulių, tačiau dėl mažesnio peleningumo ir lakiųjų medžiagų jie mažiau šlakuojasi. Maišant su medžio pjuvenų granulėm galima gana ženkliai sumažinti kūrenimo savikainą. Tačiau už mažesnę kūrenimo kainą reikės „atidirbti“ – valyti degiklį ir šalinti pelenus kas antrą dieną.

DEGIKLIŲ KAINOS nuo 25 kW iki 50 kW
(priklauso nuo šildomo ploto, pagal kurį parenkamas galingumas)

Šildomas plotas, m2

Degiklio modelis; max galia, kW

Naudojamas kuras

Kaina, EUR (su pristatymu ir PVM)

Kuro talpos užsakomos atskirai

iki 250

Ekoterm Plius 25; 25 kW

Visų rūšių granulės

1590 EUR

250 – 400

Ekoterm Plius 35; 35 kW

Visų rūšių granulės

1790 EUR

400 – 600

Ekoterm Plius 50; 50 kW

Visų rūšių granulės

2300 EUR

Scroll to Top