D.U.K

1.  Turiu kieto kuro katilą. Ar galima perdaryti jį į granulinį?
Daugelį Lietuvoje sutinkamų kieto kuro katilų galima perdaryti į granulinius. Vienų veikimo naudingumo koeficientas bus didesnis, kitų mažesnis. Viskas priklauso nuo to, kaip gerai katilo šilumokaičiai surenka šilumą. Reikia atkreipti dėmesį, kad degiklis momentiškai tos šilumos pagamina daugiau, negu savaime degdamas kietas kuras. Špižiniai katilai ir tie katilai, kuriuose nėra liepsnos vertimo, turės didesnius šilumos nuostolius, todėl norint išlaikyti tokią pačią temperatūrą, reikės sąlyginai sunaudoti daugiau kuro. Dėl savadarbių ar skysto kuro katilų perdarymo reikėtų specialisto apsilankymo vietoje. Šis apsilankymas Jums nieko nekainuos, tiesiog jį mums reikės priderinti prie savo darbų grafiko.
2.  Ar verta dėti degiklį į seną katilą?
Degiklį galima montuoti ir į seną, atitarnavusį katilą, o šiam prakiurus tiesiog perstatyti į kitą (naują). Naujai įrenginėjamoms katilinėms arba norintiems tiesiog pasikeisti kieto kuro katilą rekomenduojame mūsų partnerių gaminamus katilus. Jie yra universalūs ir juose neišmontuojant degiklio tiek kartu, tiek atskirai galima pasikūrenti malkomis. Plačiau apie juos galima pasiskaityti mūsų internetinio puslapio skyrelyje Granuliniai katilai.
3.  Kokio galingumo degiklį pasirinkti ir į ką atkreipti dėmesį?
Visų mūsų gaminamų degiklių galia yra reguliuojama pagal vartotojo poreikius, todėl toliau kalbėsime apie maksimalią galią. Geriausias variantas, kai degiklio maksimali galia sutampa su katilo maksimalia galia. Tačiau jeigu turimas katilas yra didesnio galingumo negu jo realiai reikia, galima montuoti mažesnio galingumo degiklį. Statyti didesnio galingumo degiklį į mažesnio galingumo katilą nėra prasmės todėl, kad katilas “neperlips” per savo maksimalų galingumą ir šilumos daugiau nesurinks, perteklinė šiluma keliaus į kaminą. Renkantis iš kelių gamintojų gaminamų degiklių reikia įvertinti kokios medžiagos ir sudėtines dalys (varikliukai, ventiliatoriai, valdikliai) yra naudojamos, ar yra vidinis šnekas (be jo į dujų generacinius katilus montuoti nepatartina, dėl dažno liepsnos metimo atgal į degiklį), ar degiklio nereikia uždeginėti ranka. Mūsų degikliai yra pilnai automatizuoti ir tinka į visus, tame tarpe ir dujų generacinius katilus.
4.  Kokios granulės tinka ir kur jų gauti?
Svarbu žinoti tai, kad medžio granulių degikliams tinka tik medžio pjuvenų granulės. Šiaudų granules, grūdus ar jų išvalas galima kūrenti tik tam pritaikytu degikliu. Buitiniams medžio granulių degikliams dažniausiai tinka 6-8 mm skersmens granulės. Ilgos ir kietos granulės, kurių nepavyksta lengvai perlaužti pirštais, gali pradėti strigti kuro padavimo transporteryje (šneke). Teoriškai į 6 mm granules nesąžiningam gamintojui sunkiau pridėti pigesnių, prastesnės kokybės priemaišų, todėl jos lyg ir turėtų būti geresnės. Tačiau jei gamintojas gamina iš tos pačios žaliavos ir 6 ir 8 mm granules, skirtumo tarp jų nėra. Dar vienas pastebėjimas, kad tamsios granulės gali būti arba dėl specifinės tam tikros rūšies medienos, arba dėl nenužievintos medienos. O tai, dėl rąstų vilkimo metu į žievę prilindusių žemių ir kitokių šiukšlių, jau gali tapti šlakų susidarymo priežastimi. Granules gamina arba atveža iš kitų šalių tikrai ne viena įmonė. Geriausia pasiieškoti internete, arba pasiteirauti pas šalimais esančius kitus vartotojus, kad nereikėtų transportuotis granulių iš kito Lietuvos krašto. Granulių kaina labai priklauso nuo sezoniškumo – pavasarį, vasaros pradžioje jos būna pigiausios.
5.  Kiek granulių aš sunaudosiu per valandą, parą, sezoną?
Degiklis sudegina granulių tiek, kiek vartotojas jam užduoda, t.y. kokį galingumą nustato. Pvz. norint išgauti 35 kW, per valandą degiklis turi paimti iš bunkerio ir sudeginti apie 7 kg granulių. Dirbdamas budinčiu rėžimu (maždaug 15% maksimalaus galingumo) – sudegins 1,2 kg granulių. Tačiau šių skaičių nereikia bijoti. Degiklis yra “protingas” įrenginys ir degins kuro tik tiek, kiek reikia užduotai katilo temperatūrai palaikyti. Kitaip tariant jei sistema pilnai prišildyta degiklis iš viso nedirba. Todėl atsižvelgiant į oro sąlygas, esamą namo šiluminę varžą ir kitus veiksnius per parą gali būti sudeginamas labai skirtingas kuro kiekis. Skaičiuojama, kad vidutiniškai apšiltintam 150 m2 namui per sezoną reikia apie 5-6 tonų granulių.
6.  Kaip dažnai reikia valyti degiklį, katilą ir kaminą?
Pramoniniu būdu gaminamose medžio granulėse nurodomas peleningumas iki 1%. Tai reiškia, kad sudeginus 1 tona granulių (per šaltą žiemos mėnesį) liks iki 10 kg pelenų! Mes rekomenduojame degiklį profilaktiškai valyti kas savaitę (nors jis ir turi savaiminio išsivalymo funkciją, kuomet ventiliatoriaus pagalba pelenai išpučiami iš degiklio degimo kameros į katilą). Katilo šilumokaičius taip pat bus galima valyti kur kas rečiau, nei kūrenant kietu kuru, o kaminą praktiškai būtų galima ir visai pamiršti. Beja su degikliu dirbantis katilas nebijo žemesnių temperatūrų. Net dirbdamas prie 50 laipsnių temperatūros jis iš vidaus nerasoja dėka mažos granulių drėgmės.
7.  Kokio ilgio gali būti granulių padavimo transporteris (šnekas) ir kokio dydžio bunkerio reikia?
Bunkeriu gali būti bet kokia talpa – metalinė ar plastmasinė statinė, iš plokščių sukalta dėžė ar tiesiog atitvertas katilinės kampas. Granulių transporteris (šnekas) pasiims degikliui reikalingą kurą iš bet kurios vietos. Rekomenduojame, kad granulių bunkeryje užtektų bent savaitei. Jeigu katilinėje nėra vietos, bunkerį galima įrengti gretimoje patalpoje ir per sieną išvesti tik granulių transporterį. Lauke bunkerio statyti nepatartina dėl drėgmės ir temperatūrų svyravimo. Standartinio transporterio ilgis iki 2 metrų, tačiau reikalui esant galime pagaminti ir ilgesni (iki 5 metrų) su galingesniu varikliu.
8.  Ar degiklis reaguoja į kambario arba lauko temperatūrą?
Standartinis degiklis pastoviai matuoja iš katilo į sistemą išeinančio/paduodamo vandens temperatūrą ir jeigu ji katile mažesnė nei užduota – degiklis dirba ir gamina šilumą. Teisingai paskirstyti šilumą po namą galima įvairiais santechniniais sprendimais. Ir jeigu kažkuriame kambaryje šalta, ar nešyla boileris, tai jau ne degiklio problema, reikia sureguliuoti santechninius mazgus. Klientui pageidaujant, galima papildomai prie degiklio prijungti ir kambario temperatūros daviklį. Tuomet degiklis išsijungs arba pasiekus užduotą katilo temperatūrą (kad šis neperkaistų), arba pasiekus nustatytą temperatūrą kambaryje. Taip pat papildomai galima įrengti GSM modulį, kurio pagalba galima gauti SMS žinutes apie gedimą ir pakeisti degiklio darbo programą.
9.  Kiek sunaudojama elektros energijos ir kas būna kai ji pradingsta?
Darbo metu degiklis naudoja apie 30-60W elektros energijos. Uždegimo metu, kuris trunka 3-4 min., degilis naudoja iki 400W. Per mėnesį suvartojama elektros energijos maždaug už 3-4 eurus. Degiklio valdiklis turi akumuliatoriuką ir dingus elektrai visi nustatyti parametrai išlieka atmintyje. Tiesiog degiklis užgęsta (be elektros neveikia ir siurbliai), o atsiradus elektrai užsidega ir dirba toliau pagal jam priskirtą programą.
10.  Ar dažnai degiklis genda ir kokios garantijos?
90% pasitaikančių bėdų yra tik degiklio darbo sutrikimai, dažniausiai pasitaikantys pirmaisiais naudojimosi metais dėl degiklio darbo neįsisavinimo, ar neapdairumo. Tokius “gedimus” dažniausiai “sutaisome” tiesiog telefonu. Degiklis yra atestuotas elektrotechnikos prietaisas, todėl turi 2-jų metų garantiją. Kadangi jis susideda iš atskirų mazgų, sugedus išmesti degiklio tikrai nereikės, visi tie mazgai yra keičiami. Mes esame šių degiklių gamintojai, todėl visada turime atsarginių dalių ir patys atliekame tiek garantinį, tiek pogarantinį aptarnavimą.
11.  Kur galima pamatyti šį degiklį?
Mes pristatome savo gaminius parodose, turguose ar masiniuose renginiuose, o taip pat juos galima pamatyti mūsų partnerių salone : UAB “Valmita“ (P. Avižonio g. 4, Pasvalys). Tačiau geriausia reklama yra patenkinti klientai. Todėl visiems rimtai besidomintiems pasiūlome keleto arčiausiai besidominčio esančių mūsų klientų tel. numerius ir susitarus su jais, galima ne tik “gyvai” pamatyti, bet ir sužinoti kaip tas degiklis veikia.
Scroll to Top